0212 643 55 95 / 0554 019 06 00     İstanbul Geneli Hizmet  

ECA Kombi Arıza Kodları

ECA Kombi Servisi

ECA Kombi Arıza Kodları

ECA Kombi arıza kodları ve çözümleri aşağıda listelenmiştir. Kombi kodlar ve arıza nedenleri ile çözümleri aşağıdaki gibidir.

A3 Kod Arızası; Gaz sensöründe arıza oluğunu gösterir. Kombiye müdahale etmeyin ve hemen servis çağırın.

A4 Kod Arızası; Atık gazın dışarı çıkışında sorun olduğunu gösterir. Gazın tehliye edilememesi nedeniyle kombi çalışmaz. Kullanıcıların yapabileceği bir işlem yoktur. Servis çağırılmalıdır.

A7 Kod Arızası; Su sensöründe arıza vardır. Sıcak su akışınsa sorun olur, sıcak su akmayabilir. Sorunun çözümü için servis ile iletişime geçilmelidir.

AC Kod Arızası; Dış hava sensör arızası vardır. Sorunun çözümü için servis ile iletişime geçilmelidir.

Ad Kod Arızası; ZE tip olan cihazda boyler sensöründe arıza vardır. Servis ile irtibata geçin.

B1 Kod Arızası; Kod anahtar arızası meydana gelmiştir. Servis ile iletişime geçilmelidir.

C1 Kod Arızası; Prosestat kontak problemi vardır. Genellikle fandan kaynaklanıyor olsa da zaman zaman ana karttaki arızadan da kaynaklanıyor olabilir. Servis ile iletişime geçilmelidir.

C4 Kod Arızası; Prosestat kontağı açamıyor. Servis ile iletişime geçilmelidir.

C6 Kod Arızası; Prosestat kontağı açık kalma sorunudur. Kontak sürekli olarak açık kaldığında bu sorun meydana gelir. Genellikle sorun ana karttan kaynaklanmaktadır. Servis ile iletişime geçilmelidir.

D1 Kod Arızası; Geri bildirim sorunu mevcuttur. Kombi resetlenerek sorun çözülebilir. Resetleme sonucunda sorun çözülemiyorsa servis çağırılmalıdır.

E0 Kod Arızası; Elektronik kart arızası vardır. Ana kart tamir edilmeli ya da değiştirilmelidir. Servis ile iletişime geçilmelidir.

E2 Kod Arızası; Peteklere gidiş suyunda sorun olduğunu gösterir. Bu kod petek tesisatına bağlı olan sensörde kesinti, kısa devre olduğunu göstermektedir. Servis ile iletişime geçilmelidir.

E9 Kod Arızası; Aşırı ısınma vardır. Sorunun çözümü için öncelikle su basıncı kontrol edilir. Basıncın düşük olması durumunda su ilave edilir. İkinci olarak petek vanaları kontrol edilmelidir. Petek vanaları kapalı ise açılmalıdır. Sonrasında kombi resetlenir. Sorun devam ediyorsa servis ile iletişime geçilmelidir.

EA Kod Arızası; Ateşleme sorunu vardır. Genellikle gaz vanası kapalı olduğunda bu sorun görülür. Gaz vanası kapalı ise açılmalı ve kombi resetlenmelidir.  Sorun çözülmezse servis aranmalıdır.

F7 Kod Arızası; Yanlış iyonizasyon sinyali olduğunu gösterir. Kombi resetlenerek sorun çözülebilmektedir. Üç kere resetleme yapıldıktan sonra sorun çözülmezse servis çağırılmalıdır.

Scan the code
Hemen Ara